MGR ALEKSANDRA KRAWCZYK

Dyrektor, psycholog i pedagog o specjalizacji wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne.

Długo szukałam miejsca do realizacji marzeń o innym przedszkolu… przedszkolu, które inspiruje dzieci; przedszkolu, gdzie dzieci dostają skrzydeł i pragną osiągać więcej; przedszkolu, gdzie bawiąc się wesoło, dzieci uczą się bez trudu i z pasją; w końcu przedszkola, które odkryje i rozwinie, w świadomym procesie, indywidualne zdolności i ukryte talenty dzieci.

Otóż jest takie miejsce – Edukoland, a moja rola w nim to być ambasadorem potrzeb dziecięcych, stać na straży kapitału jakim jest ich potencjał rozwojowy, wspólnie z rodzicami i nauczycielami tworzyć spójny plan wychowawczy; zadbać o wykorzystanie najnowszej wiedzy na temat kształcenia oraz stworzyć harmonijne warunki funkcjonowania placówki.

Przedszkole Edukoland to pomysł oparty na zawodowej wiedzy i doświadczeniu, którymi wspólnie z naszą kadrą chcemy się dzielić z Państwem oraz naszymi podopiecznymi.

MGR ALEKSANDRA METRYKA

Nauczyciel, wychowawca grupy „Maleństwa”.

Absolwentka Politechniki Koszalińskiej na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

Zdobywałam doświadczenie pracując w przedszkolu z dziećmi we wszystkich grupach wiekowych.

Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością, ponieważ każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe. Największą zapłatą, dla mnie jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś wielki pedagog Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju.

Z wielką satysfakcją i dumą obserwuję codzienne postępy naszych podopiecznych w różnych obszarach. Są to niezapomniane chwile, które wynagradzają trud tej pracy oraz na długo zostają w pamięci.

MGR IZABELA MODRAS

Nauczyciel, wychowawca grupy „Puchatki”.

Absolwentka Politechniki Koszalińskiej na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

Osoba bardzo życzliwa, pełna ciepła i cierpliwości. Urodzony pedagog, osoba bardzo zaangażowana w wychowanie dzieci, wrażliwa na ich indywidualne potrzeby i problemy. Uzdolniona plastycznie, swoją kreatywność często przenosi wraz ze swoimi wychowankami na papier.

Prywatnie mama dwóch córek, Ewy i Mai, lubi prace w ogrodzie, i gotowanie. Najlepiej wychodzą jej pierogi wszelkiej maści (przepis udostępni na życzenie).

Sama o sobie: Myślą przewodnia mojej pracy są słowa Janusza Korczaka: „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż!”.

Uwielbiam pracować z dziećmi, taka praca daje mi dużo satysfakcji i radości. Chciałabym aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie i swobodnie, bo wtedy mogą w pełni wykorzystać pokłady swojej energii i wyobraźni aby jak najlepiej poznawać świat.

MGR MAGDALENA ŁYSEK

Nauczyciel, wychowawca grupy „Sówki”.

Absolwentka Politechniki Koszalińskiej na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

DARIA NOWAK

Pomoc przedszkolna

Ciocia Daria to cudowna, ciepła i życzliwa osoba. Uwielbia dzieci i często się uśmiecha. Pomaga nam w przedszkolu dbać o ład i porządek. Pomaga również w kuchni.

Czas spędzony w pracy z dziećmi daje mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego. Dzięki naszym maluszkom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest piękniejszy i lepszy od poprzedniego.

SIDALIA MACHAVA

Pomoc przedszkolna

Ciocia Sidalia to energiczna, radosna i zaangażowana w pracę osoba. Pomaga nam w przedszkolu dbać o ład i porządek. Pomaga również w kuchni.

MGR IZABELA JASKÓLSKA

Rytmika

Absolwentka liceum Muzycznego w Koszalinie na wydziale rytmiki. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracuje w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie dzieląc się wiadomościami z zakresu rytmiki, kształcenia słuchu oraz improwizacji fortepianowej. Dodatkowo od wielu lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym bawiąc się z muzyką na zajęciach rytmiki.

Zaraża miłością do muzyki, uwielbia dzieci. Jej charyzma, temperament i siła głosu 🙂 sprawiają, że jest uwielbiana i słuchana przez swoich podopiecznych.

MGR ANNA OSTROWSKA

Hiszpański

W trakcie przygotowania…

MGR EWA SZREDER

Teatr i zajęcia umuzykalniające

Magister sztuki, aktor teatru lalek, zawodowy muzyk i pedagog, właścicielka Agencji Artystycznej „ISKIERKA”. Absolwentka Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej oraz studiów podyplomowych Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie saksofonu.

Zabawy teatralne mają wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka. Uczestnicząc w nich, dzieci poznają podstawowe role i sytuacje społeczne, uczą się obowiązujących norm oraz przyswajają sobie umiejętności interpretowania zachowań partnera. Zabawy w teatr dają dzieciom okazję do przebywania w upragnionym świecie fikcji oraz sposobność budzenia podziwu i zainteresowania sobą.

Podczas zajęć teatralnych dzieci wspólnie przygotowują całe przedstawienie od podstaw. Spektakl przygotowujemy przez zabawy łączące elementy zajęć teatralnych, plastycznych, umuzykalniających i tanecznych. Dzieci tworzą scenografię, wcielają się w poszczególne role. Odtwarzanie treści utworu skłania je do zapamiętywania tekstu, do koncentrowania uwagi, do określonej dyscypliny i kultury mówienia oraz do właściwego zachowania.

MGR CEZARY BANASZAK

Karate

bsolwent Akademii Fizycznej, założyciel Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin oraz Mieleńskiego Klubu Sztuk i Sportów Walki. Posiada licencję instruktora sportowego II klasy. Licencjonowany instruktor PZKT, sędzia międzynarodowy.

Dlaczego warto ćwiczyc karate?

  • uczy dyscypliny i szacunku
  • uczy spokoju i równowagi
  • usprawnia ciało
  • rozwija mózg
  • podnosi samoocenę
  • integruje dzieci podczas wspólnych treningów
  • uczy samoobrony

KINGA I TOMASZ PIERTUSZYŃSCY

Pomysłowa fabryka

Poznawanie tajemnic nauki to pasjonująca przygoda. Pomysłowa Fabryka wspólnie z dziećmi w comiesięcznym cylku, przeprowadza doświadczenia, które pozwolą zgłębić sekrety takich dziedzin jak: optyka, mechanika, logika, chemia oraz przyroda.

Dzięki pomocy doświadczonych instruktorów, którzy wyjaśnią krok po kroku nawet najtrudniejsze zagadnienia naukowe, eksperymenty stają się znakomitą zabawą: dzieci mają okazję zamrażać owoce ciekłym azotem oraz wbijać nimi gwoździe, tworzyć wybuchający wulkan, testować siłę jajka stając na nim, budować piramidy, odkopywać szkielety dinozaurów oraz przeprowadzać wiele, wiele innych fascynujących doświadczeń.

MGR DOROTA BANASZAK

Pianino

Ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku – Wydział Wychowania Muzycznego i Rytmiki, posiada także dyplom licencjacki Akademii Muzycznej w Poznaniu w zakresie pedagogiki instrumentalnej – fortepian.

Doświadczenie w pracy z dziećmi przedszkolnymi zdobywała prowadząc zajęcia w przedszkolu muzycznym, obecnie pracuje w szkole muzycznej ucząc gry na fortepianie.

Wraz z innymi muzykami bierze udział w audycjach umuzykalniających dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.

O prowadzonych przez siebie zajęciach mówi tak:

„Najważniejszy okres umuzykalnienia dziecka to wiek przedszkolny a zabawy i gry muzyczne stanowią atrakcyjną formę aktywności dziecka.

Śpiewając proste utwory w połączeniu z zabawą dzieci rozwijają pamięć, poprawia się ich dykcja, rozwija słuch, wrażliwość na dźwięk. Ruch i zabawy muzyczne rozwijają ogólną koordynację, integrują z rówieśnikami, dają poczucie pewności siebie – na tym właśnie skupiam się na swoich zajęciach.”

MUZYCY FILHARMONII KOSZALIŃSKIEJ

Koncerty umuzykalniające

Wspaniały comiesięczny cykl audycji umuzykalniających, organizowany przez muzyków Filharmonii Koszalińskiej w formie zabaw i muzycznych opowieści o tematyce, min: muzyka wschodu, obrazy dźwiękiem malowane, muzyczne podróże po świecie, instrumenty z kabelkiem i wiele wiele innych…

Dzieci uczestnicząc w koncertach uczą się roli widza oraz kodeksu prawidłowych postaw i zachowań podczas uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Zajęcia są wspaniałą formą zajęć umuzykalniających, pomagającą zapoznać i zafascynować dzieci muzyką klasyczną oraz stwarzają możliwość poznania różnych rodzin instrumentów, takich jak: dęte blaszane, dęte drewniane, dęte klawiszowe, strunowe szarpane, strunowe smyczkowe, strunowe klawiszowe oraz perkusyjne.